ققنوس بی بال در اوج آسمان

سیاسی،فرهنگی،تاریخی ،مذهبی و اجتماعی

۶ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

رسول خدا (ص) نگاهى به على و حسن و حسین (ع) کرد و گریست و فرمود: شما بعد از من مستضعف خواهید شد

در معانى الاخبار به سند خود از محمد بن سنان، از مفضل بن عمر، روایت کرده که گفت: از امام صادق (ع) شنیدم، مى‏فرمود: رسول خدا (ص) نگاهى به على و حسن و حسین (ع) کرد و گریست و فرمود: شما بعد از من مستضعف خواهید شد، مفضل مى‏گوید عرضه داشتم معناى این کلام رسول خدا (ص) چیست؟ فرمود: معنایش این است که: بعد از من شما امامید، چون خداوند عز و جل مى‏فرماید:" وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ". پس این آیه تا روز قیامت در باره ما جریان دارد و این پیشوایى تا روز قیامت در ما جارى است «2».

مؤلف: در این که آیه مذکور در باره ائمه اهل بیت (ع) است، روایات بسیارى از طریق شیعه رسیده است، و از این روایت برمى‏آید که همه روایات این باب از قبیل جرى و تطبیق مصداق بر کلى است.

و در نهج البلاغه فرموده: دنیا بعد از همه سرکشى‏هایش سرانجام زیر بار ما خواهد رفت و رو به ما خواهد نمود همانند شترى که در آغاز بچه خود را شیر نمى‏دهد و لگدپرانى مى‏کند و سرانجام به وى میل و عطوفت مى‏کند آن گاه این آیه را تلاوت فرمود:" وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ" «3».

موافقین ۰ مخالفین ۰

داستان حضرت موسی از تولد تا ازدواج در سوره ی قصص (تفسیرالمیزان)

...روزى در هنگامى که مردم سرگرم بودند از کاخ فرعون که دور از شهر بود بیرون آمده داخل شهر شد، در شهر به دو نفر برخورد کرد که یکدیگر را کتک کارى مى‏کردند یکى از بنى اسرائیل بود و یکى دیگر از قبطیان، آنکه از پیروان موسى بود موسى را به کمک طلبید تا شر قبطى را از او بگرداند، موسى مرد قبطى را بزد اما زدن همان و افتادن و مردن قبطى همان...

موافقین ۰ مخالفین ۰

دست آمریکا به خون ایرانیان تا مرفق آلوده است باز هم آیا باید به او اعتماد کنیم؟

همپای صاعقه ص 33

از همین رو، پس از حدود هشت ماه سفرهای ادواری ومخفیا نه دکتر زبیگنیو برژنسکی؛ مدیر ارشد شورای روابط خارجی آمریکا و رئیس شورای امنیت ملی کاخ سفید به بغداد ، [رفت]{در سی یکم شهریور1359}ورژیم بعث حاکم بر عراق با در

یا فت چراغ سبز رهبران کاخ سفید ، عملیات تهاجم سراسری ارتش خود به خاک ایران را با نام رمز«یوم الرعد» وعنوان تبلیغاتی «قاد سیه صدام» آغاز کرد.

 اهداف اعلام شده ی دشمن از این تها جم برق آسا به شرح ذیل بود.

الف- حاکمیت بر اروند رود

ب- جدا سازی استان نفت خیز خوزستان

ج- تضعیف منجر به سقوط جمهوری اسلامی

ارتش بعث در این تها جم سراسری، از سه سپاه رزمی در قالب دوازده لشکر

(شامل پنج لشکر پیاده، پنج لشکر زرهی ودو لشکر مکا نیزه)

وهمچنین پا نزده تیپ مستقل

 (شامل ده تیپ پیاده، یک تیپ زرهی ، یک تیپ مکا نیزه و چهار تیپ نیروی مخصوص)

به اضا فه ی تیپ 10گارد ریا ست جمهوری ونیز نیروهای تحت امر«گارد مرزی» که شامل بیست تیپ می شد بهره جست.

شمار تجهیزات نظامی ارتش بعث در آغاز جنگ ، به بیش از هشتصد عرابه توپ با

 کا لیبرهای مختلف، پنج هزار وچهارصد قبضه د ستگاه تا نک ، چهارصد قبضه توپ ضد هوایی ، سیصد شست وشش فروند هوا پیمای جنگنده، تاکتیکی وشکاری بمب افکن وچهار صد فروند هلی کوپترتوپ دار و ترابری بالغ می شد.

موافقین ۰ مخالفین ۰

نیایش امام علی السلام(خطبه ی78نهج البلاغه)

پروردگارا،بر من  ببخشا آنچه را که درباره من از من داناترى، اگربار دیگر به خطائى که کرده بودم،برگردم بار دیگر با بخشش خود بر من عنایت‏ بفرما، خداوندا،بر من ببخشا آنچه را که از نفس خود وعده کردم، و تودرباره آن وعده از من وفا ندیدى، بارالها،بر من ببخشا آنچه را که بوسیله‏ زبانم بر تو تقرب جستم، سپس قلبم با کارى که زبانم کرده بود،مخالفت‏ نمود، اى خداى من،بر من ببخشا اشاراتى را که با چشمانم نموده‏ام، و الفاظ بی معنى و باطل را که گفته‏ ام، و امیال و تمنّیاتى را که در دلم سر زده‏ اند، ولغزش هائى را که با زبانم مرتکب شده‏ ام.

 

موافقین ۰ مخالفین ۰

شمشیر دوستان علی در غلاف نیست

دیدند دشمنان که در این خطه لاف نیست

شمشیر دوستان علی در غلاف نیست

 

در این قبیله نخل تناور همیشه هست

مقداد هست مالک اشتر همیشه هست

 

اینجا    که کوفه  نیست خوارج علم شوند

سلمان نمرده است اباذر همیشه هست

 

همواره دست ها به علمداریت بلند

آسوده خاطرت که برادر همیشه هست

 

صف بسته اند این همه سردارها به شوق

یعنی برای پیش کشیت سر همیشه هستبرگرفته شده از jonbesh1357.blog.ir

موافقین ۰ مخالفین ۰