ققنوس بی بال در اوج آسمان

سیاسی،فرهنگی،تاریخی ،مذهبی و اجتماعی

۸ مطلب در فروردين ۱۳۹۵ ثبت شده است

نیایش درطلب فرجام نیک (نیاییش یازدهم صحیفه ی سجادیه)

نیایش درطلب فرجام نیک

(نیاییش یازدهم صحیفه ی سجادیه)

(وَ کَانَ مِنْ دُعَائِهِ عَلَیْهِ السَّلَامُ بِخَوَاتِمِ الْخَیْرِ)


یَا مَنْ ذِکْرُهُ شَرَفٌ لِلذَّاکِرِینَ، وَ یَا مَنْ شُکْرُهُ فَوْزٌ لِلشَّاکِرِینَ، وَ یَا مَنْ طَاعَتُهُ نَجَاةٌ لِلْمُطِیعِینَ، صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ اشْغَلْ قُلُوبَنَا بِذِکْرِکَ عَنْ کُلِّ ذِکْرٍ، وَ أَلْسِنَتَنَا بِشُکْرِکَ عَنْ کُلِّ شُکْرٍ، وَ جَوَارِحَنَا بِطَاعَتِکَ عَنْ کُلِّ طَاعَةٍ. فَإِنْ قَدَّرْتَ لَنَا فَرَاغاً مِنْ شُغْلٍ فَاجْعَلْهُ فَرَاغَ سَلَامَةٍ لَا تُدْرِکُنَا فِیهِ تَبِعَةٌ، وَ لَا تَلْحَقُنَا فِیهِ سَأْمَةٌ، حَتَّى یَنْصَرِفَ عَنَّا کُتَّابُ السَّیِّئَاتِ بِصَحِیفَةٍ خَالِیَةٍ مِنْ ذِکْرِ سَیِّئَاتِنَا، وَ یَتَوَلَّى کُتَّابُ الْحَسَنَاتِ عَنَّا مَسْرُورِینَ بِمَا کَتَبُوا مِنْ حَسَنَاتِنَا وَ إِذَا انْقَضَتْ أَیَّامُ حَیَاتِنَا، وَ تَصَرَّمَتْ مُدَدُ أَعْمَارِنَا، وَ اسْتَحْضَرَتْنَا دَعْوَتُکَ الَّتِی لَا بُدَّ مِنْهَا وَ مِنْ إِجَابَتِهَا، فَصَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ اجْعَلْ خِتَامَ مَا تُحْصِی عَلَیْنَا کَتَبَةُ أَعْمَالِنَا تَوْبَةً مَقْبُولَةً لَا تُوقِفُنَا بَعْدَهَا عَلَى ذَنْبٍ اجْتَرَحْنَاهُ، وَ لَا مَعْصِیَةٍ اقْتَرَفْنَاهَا. وَ لَا تَکْشِفْ عَنَّا سِتْراً سَتَرْتَهُ عَلَى رُءُوسِ الْأَشْهَادِ، یَوْمَ تَبْلُو أَخْبَارَ عِبَادِکَ. إِنَّکَ رَحِیمٌ بِمَنْ دَعَاکَ، وَ مُسْتَجِیبٌ لِمَنْ نَادَاکَ.

نیایش یازدهم

دعاى آن حضرت است در طلب عاقبت خیر.

اى خداوندى که ذکر تو گویندگان ذکر را شرف و بزرگى است، اى‏ خداوندى که شکر تو شکرگزاران را رستگارى و پیروزى است، اى ‏خداوندى که فرمانبردارى از تو فرمانبرداران را سعادت رهایى است، درود بفرست بر محمد و خاندانش و دلهاى ما را از یاد هر چیز دیگر به یاد خود و زبانهاى ما را از شکر هر کس دیگر به شکر خود و اعضاى ما را ازفرمانبردارى از هر کس دیگر به فرمانبردارى خود مشغول دار.

خداوندا، اگر ما را آسایشى مقدر فرموده‏ اى، چنان کن که به هنگام ‏آسایش در امان مانیم: نه گناهى ما را گرفتار سازد و نه ملالتى به ما رسد، تا فرشتگانى که گناهان ما را مى‏ نویسند، با صحیفه اعمال ما بى ‏آنکه در آن گناهى نوشته شده باشد از نزد ما بازگردند و فرشتگانى که ثوابهاى ‏ما را مى‏ نویسند، شادمان با صحیفه‏ اى نوشته از اعمال نیک ما به نزد تو آیند.

چون روزهاى زندگى ما سپرى شد و مدت عمر ما سر آمد و صلاى ‏دعوت تو ما را فراخوانده مان، دعوتى که از آن گریزى و از اجابت ‏آن گریزى نیست بر محمد و خاندانش درود بفرست و سرانجام‏ آنچه را که کاتبان اعمال ما براى ما رقم زده ‏اند توبه ‏اى پذیرفته شده ‏قرار ده که ازان پس ما را به کیفر گناهى که مرتکب شده‏ ایم یا ‏معصیتى که کرده‏ ایم باز ندارى. و در آن روز که بندگانت را مى ‏آزمایى، پرده‏اى را که بر گناه ما کشیده ‏اى در برابر همگنان بر مگیر. تویى که بر هر کس که تو را بخواند مهربانى و تویى که به هر کس که تو را ندا دهد پاسخ مى‏ گویى.

موافقین ۰ مخالفین ۰

آغاز سبک جدیدی از مدیریت در سبزوار/ دستاوردهای طالبی برای شهرداری چه بود؟

شاید خیلی ها فکر کنند که مهم ترین کارهایی شهرداری در دو سال اخیر احداث پارک محله، توسعه فضای سبز، ساختن بلوار، آسفالت خیابان ها و کوچه ها، جدول گذاری، جمع‌آوری آب‌های سطحی و کارهایی از این قبیل باشد. حتی اگر از خود شهردار و دیگر مسئولان شهرداری هم سوال شود قطعا همین ها را برای تان فهرست خواهند کرد؛ چنان که در مصاحبه ها تکرار می کنند.
همه این ها برای یک شهر لازم است و در این شکی نیست؛‌ اما اگر کمی عمیق تر و دقیق تر نگاه کنیم کارهای ارزشمند شهرداری سبزوار در دو سال گذشته این ها نیست. حتی به نظرم کارهای ارزشمند شهرداری در این مدت طرح های بزرگی مانند احداث هشت بهشت و کمربند شمالی و شرقی هم نیست؛ هر چند که این طرح های بزرگ هم برای پیشرفت سبزوار خیلی مهم و ضروری هستند. اما در یک نگاه کلان تر و عمیق تر، به نظر می رسد شهرداری در دو سال گذشته کارهای ارزشمند و مهم تری داشته است که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

موافقین ۰ مخالفین ۰

نظام اسلامی نظام حداکثری است

فکر می‌کنند که در بین این ۷۵ میلیون نفر فقط چندنفر هستند که ولایتمدار هستند و بقیه فاسد هستند، من این اسلام را قبول ندارم، اسلامی که به‌خودش اجازه می‌دهد که هر کسی را لجن‌مال کند، فکر کند که تعداد کمی مسلمان هستند بقیه ۷۵ میلیون نفر بی دین هستند، من این اسلام را قبول ندارم،

موافقین ۰ مخالفین ۰

سخت ترین مرحله تحقق جامعه اسلامی

امیرالمومنین اسطوره خداپرستی و عدالت طلبی است.در سراسر زندگی پرافتخار و پربرکت ایشان حتی یک لحظه توقف،انصراف و یا کوتاه امدن از دعوت به توحید و عدالت مشاهده نمی شود.همه زندگی او مجاهدت برای خداست.سکوت و فریاد؛جنگ و صلح؛شجاعت و غیرت و وفاداری؛محبت و خشم و نصیحتش،همه اش برای خداست.

همه زندگی امیرالمومنین عدالت است. وی مظهر تام عدل الهی است تا جائیکه “قتل فی المحراب لشده عدله.”

و اما عدالت؛

عدالت سر فصل و قله آرمان همه انبیا است.

موافقین ۰ مخالفین ۰

طلوع وغروب خورشید

غروب خورشید

موافقین ۰ مخالفین ۰