رسانه های لبنان از کاهش تعداد رزمندگان حزب الله در سوریه خبر دادند. هرچند اکثر این رسانه ها و منابع آنها اساسا مخالف حزب الله هستند اما اخبار و اطلاعات حاکی از آن است که این ادعا خالی از حقیقت نبوده است.
سایت لبنانی النشره نوشت یک منبع فرانسوی برای روزنامه الحیات گفته است که حزب الله نیمی از رزمندگان خود در سوریه را به لبنان بازگردانده است. وی توضیح داد تعداد رزمندگان حزب الله در سوریه بین 5 تا 8 هزار نفر بود. (واقعیت جنجال رسانه های عبری عربی در اینکه حزب الله 50 هزار نفر و ایران هم 50 شصت هزار نفر آورده اند را از زبان خودشان بشنوید!)
این مقام فرانسوی مدعی شد اکنون سوریه به حزب الله محتاج است نه مثل گذشته که برعکس بود. این بدان معناست که فقط تهران به آن دستور می دهد. هرچند حزب الله در این جنگ مستقل بود و به تنهایی و خارج از سلطه فرماندهی سپاه جنگید. به ادعای این مقام فرانسوی حزب الله در طول سالها برای دستیابی شیعیان به عزت و کرامت تلاش کرد و الان به آن رسیده اند و هواداران آن مایل به جنگ نیستند و حزب الله نیروی خود را از جنگ می گیرد!

الحیات به نقل از منبعی دیگر نوشته است اظهارات سید حسن نصرالله مبنی بر اینکه ماموریت حزب الله هنوز در سوریه تمام نشده است و تا زمانی که خطر تروریستها باقی است، حزب در سوریه باقی می ماند، نشان می دهد تعداد نیروهای آن در سوریه در حال تغییر است. علت اول آن حضور ارتش سوریه در حملات است (قبلا حزب الله خط شکن بود) و اینکه بسیاری از جبهه ها آزاد شده و برخی دیگر هم با مذاکره در حال تسلیم هستند. و علت دوم، کمبودهای مالی است.

(البته گمانه زنی هایی هم مبنی بر تلاش برای بیرون راندن ایران و حزب الله از سوریه توسط آمریکا و اسراییل هست که می کوشند روسیه را راضی به این فرایند کنند.)
در حالیکه مدتی است خبرهایی از کمبود بودجه شدید حزب الله و تعطیلی بسیاری از فعالیت های آن به گوش می رسد (که البته لازم نیست جزئیات آن در فضای مجازی پخش شود) می توان به مخالفان کمک به حزب الله و فلسطین و غیره اطمینان داد که دیگر نگران فقرای کشور نباشند! عملا کمک به حزب الله متوقف شده است! این خبر را می توانید بعدا از دهان اربابان صهیونیست هم بشنوید! حالا می توانید با خیال راحت، به زندگی و سفرهای تفریحی خود برسید و دیگر از فقرا عکس نگیرید!
نکته مهم اینجاست که تضعیف حزب الله به واسطه سیاست محاصره اقتصادی ایران و خفه کردن کانالهای انتقال پول و خام کردن مردم برای دست کشیدن از نقاط قوت تامین امنیت ایران حاصل شده و ظاهرا تا حدود زیادی موفق هم عمل کرده است. نتیجه آن، بازگشت به دوران ترور و کشتار توسط عوامل بیگانه در کشور است. چرا که پس از انقلاب، در پی هرج و مرج در دستگاه های امنیتی و نظامی ایران، عوامل مزدور به راحتی در ایران جنایت می کردند ولی پس از چند پاسخ امنیتی محکم که توسط نیروهای وابسته به ایران در کشورهای مختلف علیه مصالح کشورهای حامی ترور در ایران رخ داد، معادله عوض شد. امروز که سازمانهای اطلاعاتی کشور به جای برخورد با عوامل اصلی ضربه به نظام که از مهمترین آن، فک و فامیلهای دزد برخی مسئولان هستند، با افراد بی ارزشی برخورد می کنند که تنها باعث جنجال رسانه ای و اجتماعی می شود، باید منتظر نفوذ جنایتکاران به کشور بود.

سازندگان شعار نه غزه نه لبنان در تل آویو فکر می کردند حزب الله وابستگی تمام و کمال به ایران دارد و با قطع کردن کانالهای ارتباطی ایران، ریشه حزب الله می خشکد. باید به این افراد جاهل یادآوری کرد که مقاومت لبنان پیش از انقلاب ایران تاسیس شد و با کمک های مردمی شکل گرفت و برخلاف تمام احزاب لبنانی دیگر که از کشورهای خارجی بودجه و سلاح دریافت می کردند، تنها با سرمایه ایمان در قلب مردم ریشه دواند و این ریشه خشک نخواهد شد. حزب الله هم با تکیه بر منابع درآمد داخلی و خارجی خود می تواند بدون کمک ایران خار چشم صهیونیستهای متجاوز خونخوار باشد.

طبق اطلاعات اندک و ساده ای که در لبنان بدست آورده ام یقین دارم جنگ بعدی واقعا موجب نابودی این رژیم خواهد شد و فرماندهان و نیروهای مختلف حزب الله با قاطعیت این موضوع را مطرح می کنند و برای آن برنامه دارند. از آنجایی که شنود تلفن سربازان ارتش بچه کش صهیونیستی نشان داه است که از ترس جنگ به مادرانشان شکایت کرده اند، آنها هم به این ادعای حزب الله باور دارند.