ققنوس بی بال در اوج آسمان

سیاسی،فرهنگی،تاریخی ،مذهبی و اجتماعی

۱۸ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

طرز تهیه ی شراب حلال

این شراب از انگور پاک شده تهیه مى‌گردد، بدین نحو که ده رطل آن را براى شراب آماده مى‌کنند «1 رطل مساوى با 12(وقیه) (سیر) مى‌باشد، نزدیک به یک کیلو»

طرز تهیه این شراب چنین است:

موافقین ۰ مخالفین ۰

انواع ۴ گانه تحریم داخلی/ تحریم‌های داخلی بر خلاف تحریم‌های خارجی می‌تواند اقتصاد را فلج کند

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) مطرح کرد انواع ۴ گانه تحریم داخلی/ تحریم‌های داخلی بر خلاف تحریم‌های خارجی می‌تواند اقتصاد را فلج کند عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با برشمردن ۴ نوع تحریم داخلی گفت: دولت 3 سال برای رفع تحریم‌های خارجی مذاکره کرد در صورتی که تحریم‌های خارجی فقط 20 درصد کل تحریم‌ها هستند و 80 درصد تحریم‌ها داخلی هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، حجت‌الله عبدالملکی در مراسم اختتامیه تربیت مدرس اقتصاد مقاومتی در مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی ضمن بیان اهمیت اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی با هویت اسلامی کشور ما گره خورده است و حالا که هجمه‌های بسیاری به این جریان شده است وجود لشکری آگاه و متخصص از مدرسین اقتصاد مقاومتی برای حمایت و اجرای این سیاست نیاز است.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه امروز در کشور با دو نوع تحریم مواجه هستیم، تشریح کرد: نوع اول همان تحریم‌های خارجی است که دشمنان ما باعث آن می‌شوند و هدف‌شان ناامید کردن مردم از انقلاب است که در واقعیت این تحریم‌ها قدرت فلج کردن معیشت مردم را ندارد؛ بلکه نوع دوم تحریم‌ها یعنی تحریم‌های داخلی است که می‌تواند منجر به زمین‌گیر شدن اقتصاد ایرانی بشود.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع)درباره انواع تحریم‌های داخلی گفت: ابتدا به صورتی است که تولیدکنندگان داخلی مردم را تحریم می‌کنند به شکلی که از خدمات و تسهیلات بانکی و دولتی بهره می‌برند ولی محصول خدمات را در اختیار مردم نمی‌گذارند و در نوع دیگر تحریم داخلی مردم تولیدکنندگان داخلی را تحریم می‌کنند و از اجناس تولید داخل استفاده نمی‌کنند.

عبدالملکی افزود: می‌توان از انواع دیگر تحریم‌های داخلی به تحریم بانک برعلیه تولیدکننده و یا تحریم دولت علیه تحریم‌کنندگان اشاره کرد، به صورتی که مدیر دولتی به جای حل مشکلات مردم روبه فرافکنی و سیاسی کاری می‌آورد.

وی اضافه کرد: دولت 3 سال برای رفع تحریم‌های خارجی مذاکره کرد در صورتی که تحریم‌های خارجی فقط 20 درصد کل تحریم‌ها هستند و 80 درصد تحریم‌ها داخلی هستند.

این کارشناس اقتصادی در پایان تاکید کرد: تحریم‌های خارجی در صورت رفع شدن موجب فروش بیشتر نفت خام و واردات بیشتر می‌شود که دردی را از اقتصاد ما دوا نمی‌کند.

انتهای پیام/ک

موافقین ۰ مخالفین ۰

ارباب رجوع بعداز دریافتی نجومی مدبران

موافقین ۰ مخالفین ۰

پای عربستان و امارات پرونده شهادت دیپلمات‌های ایرانی باز شد

«محمدمختار مفلح» رئیس حزب نهضت اسلامی و یکی از فرماندهان جهادی افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه عوامل متعدد دست به دست هم داد تا دیپلمات‌های ایرانی شهید شدند، گفت: اعتماد نامطلوب دیپلمات‌ها سبب شهادت آنها شد.

موافقین ۰ مخالفین ۰

جلیلی: شمایی که می‌گفتید با عقب‌نشینی تحریم‌ها لغو می‌شود امروز مسئولیت به عهده می‌گیرید؟

جلیلی می گوید: ابتدا گفته شد مذاکره می کنیم تا چرخ کارخانه ها بچرخد، امروز می گویند برجام باعث شد چرخ تانکها نچرخد!

اگر شما امروز می‌بینید کسی برای یک کار بیخود حقوق‌های نجومی می‌گیرد و مدعی مردم و نظام هم می شود در همین دانشگاه شهید بهشتی، اسوه‌هایی بودند که این گونه عمل کردند. عزیزی مثل شهید شهریاری پیدا می‌شود که استاد همین دانشگاه بود و برای کاری که می‌خواست انجام بدهد اگر میلیاردها تومان  طلب می‌کرد نظام به راحتی حاضر بود به او بدهد اما یک ریال نگرفت و ادعا نکرد! اصلاً به ذهنش نرسید که به خاطر خدمتی که می کند پولی طلب کند و کشور را به توان غنی سازی 20% رساند! این همان الگوهای انقلابی است.

موافقین ۰ مخالفین ۰