با وجود اینکه حزب الله لبنان سهم اصلی تبلیغات علیه انقلاب اسلامی را به جان خریده است، کمتر کسی درمورد دستاوردهای بزرگ این هم پیمان وفادار ایران اطلاعات دقیقی در اختیار دارد. حزبی که با وجود امکانات ناچیز خود در مقایسه با ارتش تا دندان مسلح صهیونیستی که کمکهای تسلیحاتی و مالی میلیاردی از آمریکا و اروپا دریافت می کند، به برتری رسیده است.

فیلم را از آدرس زیر دانلود کنید

http://libaniran.com/1397/04/25/2006-documentary

به دلیل دستاوردهای بسیار بزرگ این حزب کوچک چندهزار نفری با سرکوب کردن افعی صهیونیسم و ام الفساد جهان؛ فکر و ذکر تمام دکان‌ها و بوقچی‌های کوچک و بزرگ ضد انقلاب این است که چرا ایران به حزب الله پول و تسلیحات می دهد !!! و در مقابل، دریغ از یک فعالیت جامع وجالب که به مردم ایران این احساس افتخار و سربلندی که حزب الله لبنان به تمام مسلمانان هدیه کرده است را منتقل کند.
به علت این کم کاری‌ها شبهات زیادی در رابطه با دستاوردهای حزب الله لبنان مطرح می شود که باید پاسخ آن‌ها داده شود.
یکی از مهم ترین دستاوردهای مقاومت لبنان پیروزی در جنگ سی و سه روزه لبنان بود. پیروزی ای که تاریخ خاورمیانه را تغییر داد. خاورمیانه جدیدی که خواب آن را با تجزیه تک تک کشورهای آن می دیدند و شروع این دومینو از بین بردن حزب الله لبنان بود.
ولی با وجود بیش از 1200 کشته در لبنان و نابود شدن بسیاری از مناطق در ضاحیه و جنوب لبنان؛ چرا باید بگوییم که مقاومت پیروز شده است؟؟ حزب الله لبنان چه کار خاصی در جنگ سی و سه روزه انجام داد که با وجود این حجم از خسارت یک پیروزی تاریخی را رقم زده باشد؟؟
مستند 2006 یکی از موثق ترین و منطقی ترین مستندهایی است که در رابطه با جنگ سی و سه روزه لبنان توسط شبکه المیادین ساخته شده است. مستندی که شامل مصاحبه با سران و فرماندهان ارشد وقت رژیم صهیونیستی در حین جنگ با اسراییل است و اعترافات آن ها را پخش می کند. و تصاویری از حین انجام عملیات های مهمی که حزب الله قبل از جنگ و بعد از آن انجام داده است. و همچنین توضیح مفصل مقدمه ها و ابعادی که این جنگ داشته است.
این مستند شامل دو قسمت است که با صرف وقت و هزینه شخصی توسط کانال لیبانیران ترجمه و زیرنویس شده است تا قدم مثبتی باشد در راستای آگاه سازی بیشتر مردم ایران پیرامون مقاومت و دستاوردهای بزرگ آن در لبنان و منطقه.